Nadruki na koszulki - reklama Twojej firmy

Dzisiejsza gospodarka wymusiła powstanie i rozwój wielu rynków. Jednym z nich jest rynek drukarski. Poniżej zostały przedstawione różne rodzaje druku, co pozwoli na dokonanie właściwego wyboru przez klienta.

Nadruki na koszulki możemy podzielić na:

  • bezpośrednie
  • transferowe

Nadruk bezpośredni nanoszony jest na materiał mokrą farbą, ale bez uprzedniego jej preparowania. Transfer czy termotransfer wykonuje się transportując wcześniej przygotowany nadruk lub materiał monochromatyczny pokryty klejem, jak np. folie. Później przenosi się go na materiał docelowy, najczęściej za pomocą termo-prasy. Istnieją też techniki łączone w zdobieniach specjalnych. Nadruk bezpośredni to: sitodruk,druk cyfrowy (Ink-Jet), ręczny, tampondruk.

Materiał transferowy wykonuje się:

  • sitodrukiem transferowym,
  • wydrukami cyfrowymi (Ink-Jet - sublimacja - solwent - laser-proszkowy wycinając ploterowo z folii flex ofset, flexografia, itp.

Sitodruk bezpośredni na koszulkach zazwyczaj wykonuje się na maszynie wielokolorowej, tzw. karuzeli sitodrukowej. Urządzenia takie występują w różnych wersjach i przystosowane do różnego rodzaju tekstyliów. Posiadają różne ilości blatów roboczych i ramion drukowych. Niektóre są zautomatyzowane, a inne są całkowicie manualne. Jakość nadruku zależy od wiedzy i umiejętności profesjonalnego personelu drukarni.

Nadruki na koszulkach najczęściej wykonuje się farbami plastizolowymi lub wodnymi. Farby plastizolowe charakteryzują się głębokim kryciem materiału dużą elastycznością i rozciągliwością. Tworzą lekko gumową strukturę. Dobrze wykonany nadruk nie spiera się i nie pęka, zachowuje jaskrawość i dobrą jakość nawet przez kilka lat. Warunkiem sukcesu jest użycie farb wysokiej jakości i odpowiedni proces utrwalania nadruków. Odbywa się to w tunelu termicznym w temperaturze ok. 170'/180'C, zasilanym lampami podczerwieni IR. Zaletami farb wodnych są: miękkość nadruku i przewiewność. Niestety charakteryzują się one słabym kryciem, przez co czasem są droższe w druku, by uzyskać właściwy efekt.

Druk cyfrowy polega na tym, że proces druku jest prowadzony w całości przez komputer. Zaletą tej metody jest brak matryc drukarskich co obniża koszt druku wielokolorowego przy pojedyńczych i małych nakładach.

Maszyny drukujące bezpośrednio na odzieży to Ink-Jet. Koszulki poddaje się dociskowi pod termo prasą. Urządzenie przypomina drukarkę biurową, ale drukuje na płaskiej powierzchni. Mimo wielu zalet taki nadruk jest dość drogi w ilości powyżej 10 sztuk i niestety mało odporny na pranie.

Sublimacja, czyli potocznie barwienie, należy do nadruków transferowych. Nadruki wykonuje się na specjalnym papierze transferowym za pomocą plotera lub drukarki atramentowej, przystosowanej do farb sublimacyjnych. Kolejno, za pomocą termoprasy, sublimuje się go na koszulkę. Niestety farby sublimują tylko z materiałem poliestrowym co ogranicza możliwość wykonania nadruku na odzieży bawełnianej. Aby ułatwić sobie zadanie stosuje się różnego typu podkłady poliestrowe lecz tym samym podnosi się koszt produkcji.

Solwent - dość rzadko wykonuje się ploterami solwentowymi materiał transferowy do druku na odzieży. Nie posiada ona zby wielu zalet. Laserowy wydruk transferowy jest raczej jednorazowy. Z folii flex - specjalnego materiału transferowego jednolitego koloru, czasami ozdobnego - wycina się ploterem tnącym na pożądany kształt. Następnie wgrzewa się go termo prasą w materiał docelowy. Metoda ta jest tania przy małych nakładach. Trudno jest natomiast wykonać skomplikowane dokładne lub wielokolorowe nadruki. Dobry efekt robi zdobienie foliami specjalnymi.

Materiały transferowe wykonać można wieloma technikami drukarskimi, czasami nawet maszynami offsetowymi i flexograficznymi.

Flex to metoda wykonywania nadruków polegająca na ploterowym wycięciu wzoru z foli pokrytej klejem i wgrzaniu jej za pomocą termoprasy w materiał. Nie wymaga to przygotowywania matryc. Technika owa pozwala wykonać nadruki metaliczne, odblaskowe, bardzo gładkie lub uzyskać efekt sztywności, jeśli takie jest życzenie klienta. Flex jest najczęściej używany do ozdabiania nadruków lub personalizacji odzieży.

Gwarancję trwałego, profesjonalnego nadruku najwyższej jakości daje wykonywanie nadruków na koszulkach farbami plastizolowymi lub wodnymi.

0Dajemy naszym Klientom mozliwość zaprojektowania koszulki z nadrukiem, której nikt inny nie będzie miał. Posiadamy wiele wzorów, które można dopasować do własnych potrzeb oraz łączyć je z własnym tekstem lub grafiką.

Bo najważniejsza jest satysfakcja klienta.

SPRAWDŹ NASZĄ ODZIEŻ: | T-shirt z nadrukiem | Koszulki polo | Czapki z haftem |