Drukowanie płyt cd / dvd - druk atramentowy i cyfrowy

Nasza firma oferuje nadruki atramentowe na płytach CD i DVD.

Drukowanie metodą atramentową, oprócz użycia innego sprzętu niczym nie różni się od drukowania zwykłej kartki w drukarce atramentowej. W druku atramentowym występuje zależność.

Im dłuższe drukowanie jednej płyty CD tym jakoś jest lepsza. Dokładnie tak jak przy drukowaniu kartki na drukarce atramentowej. Aby zabarwić kartkę papieru musi na nią spać określona ilość atramentu - 100%. Dysze przy szybkim drukowaniu wyrzucają od razu 100% na określony fragment powierzchni i drukują kolejne. Przy drukowaniu wolnym drukarka w jednym miejscu narzuca ok. 10% całego atramentu, po czym następuje przerwa (w której drukowany jest inny fragment powierzchni) dopiero jak te 10% się wchłonie nakłdane jest następne 10%. Taki sposób drukowania jest wymuszony tempem wchłaniania.

Wchłonięcie od razu 100% atramentu możę trwać nawet kilkanaście milisekund. W międzyczasie atrament z powierzchni jednego piksela może zmieszać się z atramentem z drugiego piksela i w efekcie ndruk traci na jakości (ostrości). Jest to denerwujące zwłaszcza w przypadku nadrukowywania zdjęć.

Szybki wydruk pozwala jednak w tym samym czasie wydrukować 10x więcej płyt. To jest jedno z dwóch ustawień, które powodują takie różnice w cenach różnych drukarni. Technologia produkcji płyt CD uniemożliwia to, aby CD miało takie same parametry jak kartka papieru, co powoduje, że płyta po nadrukowaniu jest podatna na wodę. Aby sprawdzić, czy płyta jest dobrze zabezpieczona przed wilgocią, wystarczy mokrym palcem przejechać po powierzchni nadruku. Jeżeli farbi, płyta nie została zabezpieczona.

AquosStudio - reklama interentowa