Teczka ofertowa pozwala na łatwe segregowanie i przechowywanie dokumentów, poprawia atrakcyjność składanej przez nas oferty, nie wypada podać klientowi kilku luźnych kartek, elegancko będzie je zapakować do choćby najprostszej teczki wydrukowanej w jednym kolorze.

Podstawowy format to teczka A4 po złożeniu a więc całkiem sporo miejsca na umieszczenie ciekawej grafiki i informacji o firmie. Teczkę taką możemy wydrukować zarówno w jednym, dwu jak i w pełnym kolorze, oraz w kolorach CMYK + dodatkowy panton, możemy ją zadrukować jedno lub obu stronnie - wszystko zależy od wymagań i inwencji twórczej Klienta.

Najczęściej teczkę z zadrukiem 1-stronnym wykonujemy na kartonie jednostronnie bielonym o gramaturze 300 lub 350 g, lub na kredzie 300g, natomiast teczka drukowana dwustronnie musi być wydrukowana na papierze kredowym, najczęściej 300g.

Uszlachetnienie takiego wyrobu polega na pokryciu całości folią w tym przypadku możemy zastosować:

  • folię błysk - która wyostrzy kolory
  • folię mat - która nada subtelności

Aby dodatkowo podnieść estetykę możemy nanieść wybiórczo lakier np. na logotyp lub wybrane elementy grafiki - efekt będzie bardzo zadawalający. Innym sposobem uszlachetnienia jest lakierowanie teczki na całości lakierem dyspersyjnym, lakier wzmacnia kolory zmniejsza prawdopodobieństwo odbić i rozmazywania druku.

Szerokość grzbietu może być różna - począwszy do tylko jednego bigu (złożenia teczki na pół) wtedy zmieści się nam niewiele kartek - po szerokości ok 3-5 mm wysokości grzbietu, standardowo na dolnym skrzydełku wykonujemy wycięcia, które pozwalają na swobodne umieszczenie wizytówki - najlepiej jeśli jest zaprojektowana tak aby tworzyła estetyczną całość.

Sposoby druku:

  • Małe nakłady teczek: 50, 100 czy 200 szt - najlepiej jest wydrukować cyfrowo w tym przypadku szablon teczki jest nieco inny, ma węższe skrzydełka lub doklejany narożnik oba warianty się sprawdzają, natomiast ilość kolorów nie wpływa na cenę, wszystko drukowane jest w CMYKu,
  • Dla ilości od 500 szt najekonomiczniejszym sposobem jest druk offsetowy, tu możemy zastosować pojedyncze kolory pantonu jaki i triadę.

Każdy może zaprojektować własną niepowtarzalną teczkę i nie chodzi tu tylko o grafikę ale również o szablon - indywidualne mogą być kształty zarówno skrzydełek jak i ciekawe wycięcia okładce.